Nastoletnia depresja - poradnik dla rodziców i młodzieży
Bezpłatne szkolenia dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników oświaty
Z radością informujemy, że ruszamy z kolejną odsłoną AKADEMII UWAŻNEGO RODZICA FORUM PRZECIW DEPRESJI.
To autorski projekt bezpłatnych szkoleń dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników oświaty, który realizujemy w ramach 17. edycji kampanii Forum Przeciw Depresji. Obejmuje on cykl spotkań edukacyjnych kierowanych do osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat potrzeb nastolatków, doskonalić komunikację z dziećmi i dowiedzieć się, jak rozpoznawać i jak reagować na kryzysy emocjonalne młodych osób oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy.
Majowa edycja Akademia Uważnego Rodzica spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczestników. W pierwszej odsłonie projektu wzięło udział aż 2 400 osób, co pokazuje, jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy.
II edycja warsztatów odbywać się będzie na przełomie października i listopada, zawsze w godzinach popołudniowych (18:30-20:30), co tydzień. Nasze 4 dwugodzinne warsztaty on-line skoncentrowane będą wokół następujących tematów:
- 16 października, godz. 18:30-20:30Spotkanie 1: Nastolatek – już nie dziecko, jeszcze nie dorosły
- 23 października, godz. 18:30-20:30Spotkanie 2: Kryzys emocjonalny – jak rozpoznać, jak reagować i jak się nim nie zarazić
- 30 października, godz. 18:30-20:30Spotkanie 3: Rozmowy, które wspierają
- 6 listopada, godz. 18:30-20:30Spotkanie 4: Gdzie i kiedy szukać pomocy?
Spotkania poprowadzą prelegentki, które omówią problematykę najpowszechniejszych kryzysów emocjonalnych nastolatków, pomogą doskonalić umiejętności ich identyfikowania i adekwatnego reagowania. Dorośli poznają zagrożenia, jakie płyną dla nich samych w związku z kryzysem nastolatka, a także jak ważną rolę pełnią w procesie odzyskiwania przez dzieci równowagi emocjonalnej. Trenerki Akademia Uważnego Rodzica to:
- Lucyna Kicińska – suicydolog, pedagog, terapeutka narracyjna, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, koordynator strefy pomocy serwisu „Życie warte jest rozmowy”;
- Jolanta Palma – suicydolog, konsultant i interwent kryzysowy, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, współorganizator kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”.
MATERIAŁ EDUKACYJNY DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI
Zadbaj o psychikę dziecka - infografika dla rodziców i nauczycieli.
Wraz z zespołem DOBRY hasztag i Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyliśmy materiał edukacyjny dla dzieci bezpośrednio i pośrednio dotkniętych powodzią. Tłumaczy on rodzicom i nauczycielom, co się dzieje z dzieckiem w aspekcie stresu w czasie tego typu kryzysów i daje wskazówki, jak sobie z tym radzić.
OTWARTE WEBINARY DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW
Razem z Fundacją Adamed zapraszamy na cykl otwartych i bezpłatnych webinarów dla rodziców!
PIERWSZA POMOC RODZICIELSKA
Celem spotkań edukacyjnych dla rodziców jest poszerzenie ich wiedzy na temat przebiegu kryzysu emocjonalnego u dzieci i nastolatków.
Udział w spotkaniu stwarza możliwość zrozumienia tego, co dzieje się z młodą osobą przeżywającą trudności oraz znalezienia odpowiedzi na pytania, które nurtują dorosłych.
Rodzice uzyskają również informacje na temat różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami dziecka i możliwych form wsparcia go, a także uzyskania pomocy dla siebie.
Linki na stronie wspierajacaszkola.pl
Poniżej linki do rejestracji na webinary:
17.09.2024
https://zwjr.clickmeeting.com/17-09-2024-jak.../register
8.10.2024
https://zwjr.clickmeeting.com/8-10-2024-jak.../register
21.11.2024
https://zwjr.clickmeeting.com/21-11-2024-jak.../register
4.12.2024
https://zwjr.clickmeeting.com/04-12-2024-jak.../register